Arkib Kategori: BERITA

Yamaha XMax 300 Tech Max 2026 rasmi di Malaysia, harga dari RM28,499

Hong Leong Yamaha Motor turut melancarkan skuter XMax 300 Tech Max 2026 untuk pasaran Malaysia.

Hadir dengan warna Crystal Graphite, model ini dijual pada harga RM28,499 (atas jalan tidak termasuk insurans dan pendaftaran).

Spesifikasi XMax 300 Tech Max

Skuter XMax 300 ini dipacu enjin Blue Core silinder tunggal 292 cc sejukan cecair berkuasa 27.6 hp @ 7,250 rpm dan daya kilas 28.9 Nm @ 5,750 rpm.

Enjin tersebut dipadankan dengan transmisi automatik CVT.

Sebagai perbandingan, XMax 250 dikuasakan enjin 250 cc menghasilkan 22.5 hp @ 7,000 rpm dan 24.3 Nm @ 5,500 rpm.

Suspensi terdiri daripada fork teleskopik hadapan, diikuti penyerap hentak berkembar di belakang.

Sama seperti XMax 250, XMax 300 turut mendapat ciri seperti:

  • skrin paparan TFT 4.2 inci
  • sokongan aplikasi Yamaha Y-Connect
  • sokongan navigasi Garmin
  • sistem kunci pintar
  • tangki bahan api 13 liter
  • tinggi pelana 795 mm
  • rim 15 inci depan/14 inci belakang

Ciri keselamatan pula termasuklah:

  • kawalan cengkaman (TCS)
  • sistem brek ABS dua-saluran
  • isyarat berhenti kecemasan (ESS)

Yamaha XSR155 2026 rasmi dilancarkan di Malaysia, harga dari RM12,998

Setelah tujuh tahun diperkenalkan di peringkat global, motosikal naked neo-retro Yamaha XSR155 akhirnya rasmi memasuki pasaran Malaysia.

Terdapat tiga warna menarik ditawarkan, iaitu Malar Hijau, Perak Klasik dan Royale Hitam, setiap satu berharga RM12,998.

Spesifikasi XSR155

Jentera ini dipacu enjin silinder tunggal 155 cc sejukan cecair dengan kuasa 18.6 hp @ 10,000 rpm dan daya kilas 14.4 Nm @ 8,500 rpm.

Enjin tersebut dipadankan dengan transmisi 6-kelajuan, klac Assist & Slipper, serta sistem pacuan akhir jenis rantai.

 

XSR155 menggunakan kerangka Deltabox yang disokong oleh tetapan suspensi fork hadapan jenis terbalik, diikuti penyerap hentak tunggal di belakang.

Ciri lain yang disertakan termasuklah:

  • unit lampu LED
  • rim 17 inci
  • tinggi pelana 810 mm
  • tangki bahan api 10 liter
  • sistem ABS dua-saluran

Yamaha Y16ZR-R 2026 rasmi dilancarkan di Malaysia, harga dari RM10,888

Hong Leong Yamaha Motor melancarkan moped generasi baharu Yamaha Y16ZR 2026 untuk pasaran Malaysia.

Terdapat tiga pilihan warna menarik, iaitu Kouka Grey, Raijin Green dan Yoru Black, dengan harga jualan bermula dari RM10,888.

Spesifikasi Y16ZR-R

Model ini dikuasakan oleh enjin silinder tunggal 155 cc sejukan cecair menghasilkan kuasa 18.2 hp @ 9,500 rpm dan daya kilas 14.4 Nm @ 8,500 rpm.

Menurut Yamaha, model ini didatangkan dengan beberapa pembaharuan seperti:

  • sproket 48T untuk pecutan lebih responsif
  • sistem kemasukan udara Twin Funnel untuk bunyi yang lebih mengasyikkan ketika pecutan

Y16ZR-R turut menampilkan rekaan panel badan yang lebih sporti, lampu posisi LED diikuti dengan lampu hadapan dan belakang serba baharu.

Skrin paparan LCD masih lagi dikekalkan, namun ia kini hadir dengan Unit Kawalan Komunikasi Ringkas (SCCU) bersama sokongan aplikasi Y-On untuk integrasi telefon pintar.

Ciri lain termasuklah:

  • fork teleskopik hadapan/penyerap hentak tunggan belakang
  • ABS saluran tunggal
  • kawalan cengkaman (TCS)
  • rim 17 inci
  • tangki bahan api 5.4 liter
  • tinggi pelana 795 mm

Edisi terhad Pramac Racing

Turut diperkenalkan Yamaha Y16ZR-R Edisi Terhad Pramac Racing Replica, dengan harga jualan RM13,388.

Unit produksi dihadkan kepada 3,000 unit sahaja untuk satu dunia, setiap model hadir dengan ciri berikut:

  • liveri istimewa Yamaha Prima Pramac MotoGP Team
  • emblem nombor siri unik
  • suspensi belakang Ohlins eksklusif

Hyundai Stargazer X: varian 6-tempat duduk, harga anggaran RM121k

Hyundai Motor Malaysia baru-baru ini mempertontonkan varian tertinggi bagi MPV segmen B yang bakal dilancarkan kelak, iaitu Hyundai Stargazer X.

Berbeza dengan Stargazer yang dipamerkan di KLIMS 2026, Stargazer X memiliki penampilan yang lebih lasak.

Kelengkapan

Di bahagian depan, Stargazer X mendapat ciri seperti logo H berwarna hitam, jeriji radiator hitam/perak, serta bampar yang lebih sporti.

Bahagian sisi menampilkan rim aloi hitam berkilat saiz 17 inci, skirt sisi diikuti plastik pelindung gerbang roda.

Ciri lain termasuklah spoiler belakang, tetapan brek cakera belakang dan rel bumbung (had muatan 100 kg).

Sama seperti varian Prime, varian X ini mendapat skrin kluster 10.25 inci, skrin infohibur 10.25 inci, serta brek parkir elektronik (EPB).

Kelengkapan lain termasuklah:

  • tombol gear pada kolum stereng (shift-by-wire)
  • tempat duduk balutan leatherette
  • kerusi kapten baris kedua
  • konsol tengah jenis terapung
  • perehat tangan
  • pad pengecasan peranti pintar tanpa wayar
  • meja boleh lipat
  • sistem audio 6-pembesar suara

Ciri keselamatan termasuklah:

  • sistem pemantauan tekanan tayar (TPMS)
  • amaran penumpang belakang (ROA)
  • kawalan jelajah pintar dengan fungsi Stop & Go
  • kelengkapan ADAS Hyundai SmartSense
  • enam beg udara

Berbeza dengan varian Stargazer X di Indonesia, model pasaran tempatan tidak mendapat ciri berikut:

  • sistem pemantauan keliling
  • sistem pemantauan titik buta
  • sistem pencahayaan ambien
  • larasan kuasa dan pengudaraan untuk tempat duduk pemandu
  • sistem audio 9-pembesar suara

MPV tiga baris tempat duduk ini dikuasakan oleh enjin 4-silinder 1.5 liter yang mampu menjana 113 hp @ 6,300 rpm dan 144 Nm @ 4,500 rpm.

Kuasa itu disalurkan kepada roda depan menerusi kotak gear IVT (Intelligent Variable Transmission).

Hyundai Stargazer X akan dipamerkan sepanjang hujung minggu ini (8-9 Ogos) di acara Durian Runtuh Hyundai bertempat di tempat parkir Stadium MBPJ Kelana Jaya.

Suzuki Cars Malaysia lantik Carsome sebagai rakan tukar beli rasmi eksklusif

Suzuki Cars Malaysia telah melantik Carsome Malaysia sebagai rakan tukar beli rasmi eksklusif.

Kerjasama yang terjalin ini bakal memudahkan rakyat Malaysia untuk menaik taraf kenderaan mereka kepada Suzuki baharu dengan lebih lancar dan telus.

Carsome dalam jaringan pengedar sah Suzuki

Melalui kerjasama ini, rangkaian pengedar sah Suzuki kini diintegrasikan dengan pemeriksaaan, penilaian dan proses tukar beli kenderaan oleh Carsome.

Pelanggan boleh terus mendapatkan kereta Suzuki serba baharu tanpa perlu menjual kereta lama secara berasingan.

Mohd Rizal Jailan, Ketua Pegawai Eksekutif Naza Automotive Group berkata, “Kerjasama ini mencerminkan komitmen kami untuk terus menambah baik pengalaman pemilikan pelanggan kami.

“Bersama Carsome, kami memudahkan urusan pelanggan untuk mengetahui nlai kenderaan sedia ada dan beralih kepada kenderaan Suzuki baharu dengan lebih mudah dan yakin.

Eric Cheng, Pengasas Bersama dan Ketua Pegawai Eksekutif Kumpulan Carsome menjelaskan kolaborasi ini mencerminkan visi bersama untuk mencipta ekosistem yang lebih terhubung.

“Pelanggan tidak seharusnya melalui proses berasingan untuk menjual dan membeli kereta baharu.

“Dengan menggabungkan rangkaian pengedar Suzuki dan kepakaran Carsome, kami mempermudah perjalanan itu sambil menawarkan ketelusan dan ketenangan fikiran.

Kempen sempena Merdeka

Sebagai meraikan kerjasama ini, Suzuki Cars Malaysia turut melancarkan kempen Merdeka Mega Bonanza bermula Ogos hingga September 2026.

Setiap pembelian model Suzuki terpilih akan menerima rebat sehingga RM19,000 serta nilai tukar beli sehingga RM6,900 menerusi Carsome.

Tidak ketinggalan enam hadiah utama cabutan bertuah berupa dua unit iPhone 17, dua Google Pixel 10 dan dua Samsung Galaxy S26, serta sembilan hadiah saguhati berupa kredit Touch ‘n Go eWallet bernilai RM200.

Selain itu, terdapat juga karnival Naza Automania Edisi Merdeka yang akan berlangsung pada 14 hingga 16 Ogos ini.

Isuzu D-Max 2.2 liter terus dapat sambutan, varian Standard 4×4 Auto paling laris

Dilancarkan secara rasmi beberapa bulan lalu, trak pikap Isuzu D-Max dengan enjin baharu 2.2 liter terus mendapat sambutan di kalangan rakyat Malaysia.

Model baharu ini menyumbang kepada pegangan pasaran 17.3 peratus bagi segmen trak pikap dalam tempoh suku kedua 2026, atau peningkatan 3 peratus berbanding suku pertama.

Varian paling laris – Standard 4×4 Auto!

Varian Standard 4×4 Auto 2.2 liter menjadi varian paling laris, menyumbang kepada 36 peratus daripada jumlah jualan keseluruhan D-Max.

Selain itu, varian Single Cab 4×4 turut menerima sambutan hangat di mana 60 peratus terdiri daripada trak transmisi automatik.

Menurut Isuzu, enjin baharu 2.2 liter telah menjadi pilihan pembeli kerana ia menawarkan manfaat seperti pemanduan dinamik, penjimatan bahan api, serta transmisi automatik lapan-kelajuan yang sangat responsif.

Dengan pengenalan barisan model D-Max baharu, Isuzu kini menawarkan pilihan varian paling menyeluruh dalam pasaran tempatan (10 varian).

Enjin terbaik Isuzu

Kenichi Kudo, Ketua Pegawai Operasi bahagian kenderaan komersial ringan Isuzu Malaysia berkata, enjin tersebut menambah dimensi baharu kepada keseronokan pemanduan serta keupayaan Isuzu D-Max yang ada ketika ini.

“Barisan Isuzu D-Max dengan enjin 2.2 liter baharu dan transmisi automatik lapan-kelajuan telah menunjukkan prestasi jualan yang sangat baik sejak dilancarkan.

“Enjin baharu ini memberikan tahap yang lebih baik dalam setiap aspek penawarannya — kecekapan bahan api, janaan kuasa, kesenyapan serta emisi.

“Itulah sebabnya kami tidak teragak-agak untuk menggelarnya sebagai enjin terbaik yang pernah kami hasilkan setakat ini,” jelasnya.

Kawasaki KLE 500 2026 rasmi di Malaysia – harga dari RM32,900

Motosikal dan Enjin Nasional Sdn Bhd (MODENAS) secara rasmi melancarkan motosikal adventure Kawasaki KLE 500 untuk pasaran Malaysia.

Untuk makluman, KLE 500 merupakan antara nama besar yang popular era 90-an.

Motosikal adventure ini dijual pada harga bermula dari RM32,900 (tidak termasuk insurans dan cukai jalan).

Spesifikasi KLE 500

Ia dipacu enjin parallel-twin 451 cc sejukan cecair DOHC yang mampu menjana kuasa 44.8 hp @ 9,000 rpm dan daya kilas 42.6 Nm @ 6,000 rpm.

Kuasa itu disalurkan kepada roda belakang menerusi transmisi 6-kelajuan dan sistem pacuan akhir rantai.

KLE 500 menggunakan casis trellis yang disokong fork KYB terbalik 43 mm di depan dan penyerap hentak tunggal Uni Trak di belakang.

Jarak pergerakan roda adalah sekitar 210 mm di depan dan 196 mm di belakang.

Sistem brek pula menggunakan tetapan angkup dua-omboh dengan rotor bersaiz 300 mm di depan dan 230 mm di belakang.

Antara ciri lain termasuklah:

  • tangki bahan api 16 liter
  • rim lidi 21 inci depan/17 inci belakang
  • skrin penghadang angin boleh laras 3-posisi
  • skrin paparan LCD
  • tinggi pelana 870 mm
  • sistem ABS yang boleh dimatikan

Kawasaki KLE 500 hanya tersedia dengan warna gabungan Metallic Carbon Gray, Ebony dan Frame Flat Black.

Pakej istimewa untuk 60 pemilik pertama

MODENAS turut mengumumkan tawaran istimewa untuk 60 orang pemilik pertama berupa:

  • pakej Kawasaki Megatrail Fun Ride 2 Hari 1 Malam
  • jersi edisi terhad KLE 500
  • sijil pemilikan eksklusif
  • beg pelana edisi terhad

Acara Megatrail akan berlangsung di Dataran Amanjaya Lawin, Gerik, Perak pada 26 September ini.

Selain dapat merasai tunggangan off-road sejauh 150 km, peserta juga berpeluang untuk memenangi hadiah cabutan bertuah bernilai RM40,000 termasuklah sebuah motosikal Kawasaki serba baharu.

Tawaran ini sah bermula 3 hingga 31 Ogos ini di semua pusat pengedar sah Kawasaki di seluruh negara.

BMW M2 CS Edition EDGE 2026 dilancar di Jepun, 530PS, 40 Unit

BMW Japan memperkenalkan BMW M2 CS Edition EDGE 2026, iaitu model edisi terhad berasaskan BMW M2 CS yang dipertingkat menerusi pelbagai komponen M Performance.

Hanya 40 unit model ini untuk pasaran Jepun, dengan penghantaran kepada pelanggan dijadual bermula September 2026.

Model ini dibangunkan sebagai sebahagian daripada keluarga BMW M High Performance, iaitu kategori model yang memberi tumpuan kepada prestasi litar.

Model M Performance pula lebih menekankan keseimbangan prestasi untuk kegunaan harian.

Lebih Ringan 30kg, Kuasa Meningkat ke 530PS

BMW M2 CS Edition EDGE menerima pelbagai penambahbaikan berbanding M2 standard.

Model ini 30kg lebih ringan, selain menghasilkan 530PS, iaitu peningkatan sekitar 50PS, manakala tork maksimum meningkat 50Nm kepada 650Nm.

Gabungan peningkatan kuasa dan pengurangan berat membolehkan kereta sport kompak ini memecut dari 0 hingga 100 km/j dalam hanya 3.8 saat (spesifikasi Eropah).

Kuasa disalurkan menerusi enjin 3.0 liter enam silinder sebaris M TwinPower Turbo, yang menerima talaan baharu termasuk peningkatan tekanan boost bagi menghasilkan prestasi lebih tinggi.

Komponen CFRP dan M Performance Lebih Menyeluruh

Bagi mengurangkan berat serta meningkatkan aerodinamik, BMW menggunakan CFRP (Carbon Fiber Reinforced Plastic) pada beberapa komponen utama, termasuk:

  • Bumbung
  • Penutup ruang but
  • Perumah cermin sisi
  • Difuser belakang
  • Penutup enjin M Performance

Selain itu, model ini turut dilengkapi:

  • Bampar hadapan M Performance CFRP
  • Bampar belakang M Performance CFRP
  • Difuser belakang baharu
  • Sistem ekzos M Performance Sports Muffler
  • Brek karbon seramik dengan angkup merah

Lencana model di bahagian belakang pula menggunakan kemasan hitam dengan aksen merah bagi menyerlahkan identiti eksklusif edisi khas ini.

Kabin Berinspirasikan Kereta Lumba

Di ruang dalaman, BMW mengekalkan tema berorientasikan prestasi menerusi penggunaan material ringan dan kemasan premium.

Antara kelengkapan utama termasuk:

  • Stereng M Alcantara dengan penanda tengah
  • Kemasan M Carbon Fiber
  • Konsol tengah CFRP eksklusif
  • Pencahayaan logo CS
  • Tempat duduk hadapan M Carbon Bucket

Walaupun menampilkan fokus prestasi, BMW masih mengekalkan ruang tempat duduk belakang yang mampu memuatkan dua penumpang dewasa untuk kegunaan harian.

Sebagai identiti model edisi terhad, konsol tengah turut dipasang plak BMW M2 CS Edition EDGE.

Casis Ditala Semula untuk Prestasi Litar

Selain peningkatan kuasa, BMW turut melakukan talaan khusus pada casis bagi meningkatkan keupayaan di litar.

Antara perubahan yang dibuat ialah:

  • Cagak enjin khusus
  • Tetapan semula sistem DSC (Dynamic Stability Control)
  • Tetapan MDM (M Dynamic Mode) baharu
  • Suspensi direndahkan

Gabungan penambahbaikan itu memberikan respons pemanduan lebih tajam, kestabilan lebih tinggi ketika mengambil selekoh serta pengendalian yang lebih tepat ketika dipandu pada kelajuan tinggi.

Harga BMW M2 CS Edition EDGE di Jepun

BMW menetapkan harga BMW M2 CS Edition EDGE pada ¥16,630,000 (RM430,073), jauh lebih tinggi berbanding BMW M2 standard yang dijual pada ¥10,330,000 (RM267,650).

Sebanyak 20 unit ditawarkan dalam warna Black Sapphire Metallic, manakala baki 20 unit lagi hadir dengan kemasan M Brooklyn Grey Metallic.

Kesemua unit menggunakan konfigurasi pemanduan sebelah kanan (RHD) dan dipadankan dengan transmisi automatik 8 kelajuan M Steptronic.

Spesifikasi Ringkas BMW M2 CS Edition EDGE 2026

  • Enjin: 3.0 liter enam silinder sebaris M TwinPower Turbo
  • Kuasa maksimum: 530PS
  • Tork maksimum: 650Nm
  • Transmisi: Automatik 8 kelajuan M Steptronic
  • Pacuan: Roda belakang (RWD)
  • 0-100 km/j: 3.8 saat
  • Pengurangan berat: Sekitar 30kg
  • Unit ditawarkan: 40 unit
  • Warna: Black Sapphire Metallic (20 unit), M Brooklyn Grey Metallic (20 unit)

BMW iX3 2026 – model pertama Neue Klasse mendarat di Malaysia, harga dari RM379k

BMW Malaysia hari ini secara rasmi melancarkan SUV terbaharu BMW iX3 2026 untuk pasaran tempatan.

Ia juga merupakan model pertama daripada portfolio Neue Klasse yang memasuki pasaran Malaysia.

Varian tunggal iX3 50 xDrive M Sport Pro ini dijual pada harga bermula dari RM378,800, atau RM399,800 termasuk pakej BMW Service and Repair.

Dimensi

Dibina atas pelantar Neue Klasse, BMW iX3 ini membawakan ukuran dimensi sepanjang 4,781 mm, lebar 1,895 mm, tinggi 1,635 mm dan jarak antara roda sepanjang 2,897 mm.

Ruang kargo pula adalah sebesar 520 liter dan boleh mencapai kapasiti sehingga 1,750 liter.

Secara standard, SUV ini dibekalkan dengan rim aloi ringan jejari-Y 1054 M bersaiz 22 inci.

Unit pacuan

iX3 menampilkan senibina elektrik 800V, dengan teknologi eDrive generasi keenam terdiri daripada:

  • motor elektrik berkembar
  • kuasa 469 hp dan 645 Nm
  • transmisi automatik kelajuan tunggal
  • sistem pacuan semua roda xDrive

Pecutan 0-100 km/j adalah sepantas 4.9 saat sebelum mencapai kelajuan tertinggi 210 km/j.

Bateri & pengecasan

Pek bateri berkapasiti 108.7 kWh pula menawarkan jarak pandu WLTP sehingga 805 km.

Dengan pengecasan DC sehingga 400 kW, iX3 boleh menambah jarak 372 km dalam masa hanya 10 minit sahaja.

SUV ini menawarkan kadar penggunaan tenaga sekitar 15.1 kWh untuk setiap 100 km, dibantu dengan angka pekali seretan serendah 0.24 sahaja.

Kelengkapan

Berbeza dengan model terdahulu, iX3 membawakan penampilan yang jauh lebih berani dan menonjol.

Bahagian depan menampilkan struktur jeriji buah pinggang ikonik dengan ciri BMW Iconic Glow menggantikan peranan krom.

Ciri lain termasuklah pemegang pintu terbenam, lampu LED depan dan belakang, pakej M Sport termasuklah sistem brek M Sport dengan kemasan merah berkilat.

Ruang kabin pula menempatkan ciri BMW Panoramic iDrive terdiri daripada skrin lebar 43.3 inci yang terletak di dasar tiang A, skrin paparan head-up 3D, serta skrin tengah sebesar 17.9 inci.

Terdapat juga roda stereng M lengkap dengan kawalan Shy Tech dan fungsi pemanas, sistem pencahayaan ambien, slot pengecasan tanpa wayar serta kemasan dalaman M Black.

Akhir sekali, tempat duduk M Sport untuk pemandu dan penumpang hadapan lengkap dengan larasan elektrik, fungsi memori, fungsi urut, pemanasan dan pengudaraan serta ciri Comfort Access.

Aspek keselamatan terdiri daripada kelengkapan Driving Assistant Plus dan Parking Assistant Professional.

Warna

Terdapat enam pilihan warna disediakan untuk BMW iX3 termasuklah:

  • Alpine White
  • Black Sapphire
  • M Brooklyn Grey
  • Space Silver
  • Ocean Wave Blue
  • Polarised Grey

Kesemua warna ini dipadankan dengan kemasan dalaman hitam BMW M Interior Design.

iCaur Malaysia rasmi buka pusat 3S pertama di Kota Kinabalu

iCaur Malaysia secara rasmi membuka pusat 3S pertama di Malaysia Timur yang terletak di Kota Kinabalu, Sabah.

Dikendalikan oleh Universal Icar Sdn Bhd, pusat 3S baharu ini menawarkan perkhidmatan menyeluruh (jualan, servis & alat ganti) di bawah satu bumbung kepada pelanggan di Sabah.

Kemudahan lengkap

Dengan keluasan 1,170 meter persegi, pusat 3S ini menyediakan ruang pameran yang mampu memuatkan empat buah kenderaan dan tiga ruang servis khusus.

Selain itu, terdapat juga ruang penyerahan kenderaan, ruang pengecasan EV, ruang istirahat, sambungan Wi-Fi percuma, serta zon permainan interaktif.

Rekaannya juga mencerminkan semangat gaya hidup Born to Play iCaur, menjadikannya lebih daripada sekadar sebuah pusat jualan konvensional.

Clinton Chok Jin Qin, naib presiden Universal Icar berkata, pihaknya berbangga dapat membawa pusat jualan dan selepas jualan lengkap pertama iCaur ke Sabah.

“Keutamaan kami adalah untuk memberikan pengalaman pemilikan yang lengkap, disokong oleh perkhidmatan profesional, kemudahan pengecasan, serta fasiliti yang menjadikan setiap kunjungan lebih selesa,” ujarnya.

Alamat dan Waktu Operasi

Pusat 3S iCaur Kota Kinabalu terletak di alamat CL015493615 Jalan Limau Manis, Off, Jln Lintas, Taman Iramanis, 88450 Kota Kinabalu, Sabah.

Waktu operasi pusat jualan:

  • Isnin-Jumaat – 8.30 am hingga 6.00 pm
  • Sabtu – 8.30 am hingga 4.00 pm
  • Ahad & cuti umum – 10.00 am hingga 3.00 pm

Waktu operasi pusat servis:

  • Isnin-Jumaat – 8.00 am hingga 5.00 pm
  • Sabtu – 8.00 am hingga 3.00 pm
  • Ahad & cuti umum – tutup

Usaha perkukuh rangkaian pengedar

Francis Chin, pengarah kanan iCaur Malaysia berkata pembukaan pusat berkenaan merupakan satu langkah penting dalam usaha untuk memperkukuh rangkaian pengedaran jenama itu di seluruh negara.

Setakat ini, iCaur Malaysia mempunyai 21 pusat jualan di seluruh negara, dan angka tersebut bakal meningkat kepada 30 menjelang penghujung 2026.

DJI Mic Mini 2S rasmi di Malaysia – harga dari RM299 hingga RM699

DJI baru-baru ini memperkenalkan produk terbaharu Mic Mini 2S untuk pasaran Malaysia.

Mic Mini 2S menawarkan storan sebesar 14.5 GB yang boleh menyimpan rakaman suara sehingga 28 jam dalam format 24-bit atau 32-bit float.

Ciri ini dilihat mampu mengurangkan risiko kehilangan rakaman terutama dalam situasi yang tidak dijangka seperti gangguan sambungan.

Selain itu, terdapat sistem pembatalan hingar AI dua tahap (Basic & Strong), ciri Clipping Control, Loudness Balance, dan tiga tetapan tona suara (Regular, Bright & Rich).

DJI Mic Mini 2S juga direka untuk menyokong sehingga empat pemancar (TX) kepada satu penerima (RX) dalam masa yang sama.

Mikrofon ini juga boleh disambung terus kepada produk Osmo terpilih termasuklah:

  • Osmo Pocket 4P
  • Osmo Pocket 4
  • Osmo 360
  • Osmo Nano
  • Osmo Action 6

Harga jualan adalah seperti berikut:

  • DJI Mic Mini 2S (1 TX) – RM299
  • DJI Mic Mini 2S (1 TX + 1 RX) – RM419
  • DJI Mic Mini 2S (1 TX + 1 Mobile RX + bekas pengecas) – RM419
  • DJI Mic Mini 2S (2 TX + 1 RX + bekas pengecas) – RM699
  • Set penutup hadapan magnetik pelbagai warna – RM59

ETCM serah 2 unit Nissan Kicks e-Power kepada PDRM untuk penilaian

Edaran Tan Chong Motor (ETCM) menyerahkan dua unit Nissan Kicks e-Power kepada pasukan Polis Diraja Malaysia (PDRM) untuk tujuan penilaian.

Kedua-dua unit Nissan Kicks e-Power itu akan menjalani program pembuktian konsep selama dua bulan bagi menilai prestasi, praktikaliti dan kesesuaian dalam dalam operasi rondaan sebenar.

Nilai kesesuaian dalam operasi sebenar

Komisioner Polis Redzuan Bin Abd Hamid, Pengarah Jabatan Logistik dan Teknologi Ibu Pejabat PDRM Bukit Aman berkata, “Adalah penting setiap teknologi baharu dinilai dalam persekitaran operasi sebenar.

“Program Proof of Concept ini membolehkan kami menilai prestasi, praktikaliti serta kesesuaian Nissan Kicks e-Power untuk kegunaan operasi barisan hadapan.

“Hasil penilaian ini akan menyokong usaha berterusan kami dalam mengenal pasti penyelesaian mobiliti yang sesuai bagi memenuhi keperluan operasi,” ujarnya.

Christopher Tan, Naib Presiden Eksekutif ETCM percaya inovasi terbaik ialah inovasi yang memenuhi keperluan dunia sebenar.

“Kicks e-Power menawarkan pengalaman pemanduan seperti EV tanpa memerlukan pengecasan serta menghapuskan kebimbangan jarak.

“Melalui program penilaian ini, kami berharap dapat melihat bagaimana SUV ini mampu menyokong pelbagai aplikasi armada, termasuk bagi kegunaan perkhidmatan barisan hadapan,” jelasnya lagi.

Spesifikasi Kicks e-Power

Nissan Kicks e-Power dipacu oleh sistem e-Power, terdiri daripada:

  • enjin 3-silinder 1.2 liter HR12DE berkuasa 82 PS/103 Nm
  • motor elektrik 129 PS/280 Nm
  • pek bateri 2.06 kWh

Enjin tersebut hanya bertindak sebagai unit penjana membekalkan kuasa kepada bateri dan tiada sebarang sambungan mekanikal kepada roda.

 

Lambretta Malaysia perkenal model J200 & X250GP Speedster 2026

Bike Continent Sdn Bhd selaku pengedar rasmi jenama Lambretta di Malaysia memperkenalkan dua buah skuter di Art of Speed 2026.

Skuter yang dimaksudkan itu ialah Lambretta J200 dan Lambretta X250GP Speedster.

Harga jualan akan diumumkan kelak.

Spesifikasi Lambretta J200

Model serba baharu ini mengambil inspirasi daripada J Series era 60-an seperti J50, J100 dan J125 Starstream.

Ia dipacu enjin silinder tunggal 174.5 cc menghasilkan kuasa 16.8 hp @ 8,500 rpm dan daya kilas 15.5 Nm @ 6,500 rpm.

Suspensi terdiri daripada tetapan double arm-link di depan diikuti penyerap hentak spring berkembar di belakang.

Ciri lain yang dimuatkan termasuklah:

  • sistem brek cakera & ABS dua-saluran
  • rim 12 inci
  • tangki bahan api 9 liter
  • tinggi pelana 780 mm
  • lampu LED penuh
  • skrin paparan digital TFT

Terdapat empat pilihan warna iaitu Gemme White, Super Black, Cocoa Brown dan Light Gray.

Lambretta Malaysia turut mengumumkan kerjasama strategik dengan Vico menerusi kempen terbaharu “Vico Bytes to Ride” bermula 1 Ogos hingga 30 September.

Seramai lapan orang pemenang akan dipilih setiap minggu untuk menerima sebuah Lambretta J200 Vico Edition.

Spesifikasi Lambretta X250GP

Satu lagi skuter diperkenalkan di AOS 2026 iaitu Lambretta X250GP Speedster.

Model yang direka semula ini menampilkan skema warna dan grafik yang lebih sporti yang mengingatkan kita kepada motosikal lumba klasik Grand Prix.

X250GP Speedster dipacu enjin silinder tunggal 244 cc sejukan cecair menghasilkan 22.8 hp @ 8,500 rpm dan 22 Nm @ 6,500 rpm.

Kerangka semi monocoque itu disokong dengan tetapan suspensi jenis double pulled wheel swing arm dan penyerap hentak berkembar YSS di depan, dibantu dengan penyerap hentak berkembar YSS di belakang.

Antara ciri yang dimuatkan termasuklah:

  • sistem brek cakera 220 mm depan/219 mm belakang
  • rim 12 inci
  • tangki bahan api 7.5 liter
  • tinggi pelana 770 mm
  • lampu LED

Tiga warna tersedia iaitu Latte Brown, Super Black dan Aurora Grey Matte.

Zeekr Malaysia serah 5,000 unit EV, tawar inisiatif menarik untuk pemilik

Zeekr Intelligent Technology Malaysia mengumumkan pencapaian penting iaitu serahan sebanyak 5,000 unit kenderaan kepada pelanggan di Malaysia.

Sebagai meraikan kejayaan tersebut, Zeekr Malaysia memperkenalkan pelbagai inisiatif yang dapat meningkatkan pengalaman pemilikan secara keseluruhan.

Ia meliputi sokongan selepas jualan, manfaat pelanggan, akses pengecasan dan jaminan pemilikan jangka panjang.

Jaminan Lanjutan

Zeekr Malaysia memperkenalkan Program Jaminan Lanjutan untuk pemilik baharu dalam tempoh masa 7 hari selepas kenderaan diedarkan.

Pemilik sedia ada juga boleh mendapatkan jaminan lanjutan ini sebelum 30 September 2026.

Program lanjutan ini merangkumi jaminan kenderaan serta komponen bervoltan tinggi terdiri daripada:

  • Silver Plan – sehingga 8 tahun/160,000 km
  • Gold Plan – sehingga 8 tahun/180,000 km

Pemeriksaan kenderaan percuma

Selain itu, Zeekr Malaysia turut menawarkan pemeriksaan kesihatan kenderaan secara percuma di semua pusat servis bertauliah, sah sehingga 30 September ini.

Antara komponen yang diperiksa termasuklah:

  • sistem bateri
  • sistem rangkaian kuasa elektrik
  • sistem modul kawalan bateri
  • pemeriksaan bahagian bawah kenderaan
  • bateri voltan rendah

Rangkaian stesen pengecas Zeekr Power

Zeekr turut memperluas rangkaian pengecasan berprestasi tinggi Zeekr Power di seluruh negara.

Untuk permulaan, Zeekr bekerjasama dengan DC Handal untuk membangunkan lokasi pengecasan di koridor utama Lebuhraya Utara-Selatan.

Fasiliti tersebut menawarkan keupayaan sehingga 400 kW dan berpotensi sehingga 640 kW.

Untuk permulaan, pemilik boleh menikmati kadar eksklusif RM1.20/kWh di stesen pengecasan terpilih.

Berikut merupakan senarai lokasi Zeekr Power x DC Handal:

  • Amanjaya Mall, Sungai Petani, Kedah
  • Sunway Carnival Mall, Pulau Pinang
  • MH Hotel, Ipoh, Perak
  • Sunway Pyramid Mall, Petaling Jaya
  • PLUS Plaza Toll Sungkai, Perak (dalam pembinaan, siap Q4)
  • PLUS Plaza Toll Bukit Gambir, Johor (dalam pembinaan, siap Q4)

Dalam tempoh tiga tahun, Zeekr Malaysia menyasarkan pembinaan sehingga 30 stesen pengecasan Zeekr Power di seluruh negara.

Komitmen Zeekr terhadap ekosistem EV premium

Menurut Eddy Lu, pengurus besar Zeekr Intelligent Technology Malaysia berkata, “pencapaian ini merupakan cerminan kukuh yang kami bina bersama pelanggan.

“Fokus kami kekal pada usaha memperkukuh perjalanan pemilikan dan memberikan nilai yang lebih besar.

“Inisiatif sempena pencapaian penyerahan yang ke-5,000 ini merupakan penghargaan kami kepada semua pemilik yang mempercayai Zeekr.

“Seiring komuniti kami berkembang, kami komited untuk terus melabur dalam inisiatif yang memberi manfaat kepada pelanggan sepanjang perjalanan pemilikan mereka,” jelasnya lagi.

WMoto Nexy+180 2026 kini dengan ciri baharu, harga dari RM9,288

Mforce Bike Holdings mengumumkan kemas kini penawaran bagi skuter WMoto Nexy+180 2026 sempena ulang tahun Mforce Smartshop Wei Ling Motor yang ke-9 baru-baru ini.

Skuter tersebut kini dilengkapi dengan ciri baharu seperti:

  • lampu aluan
  • lampu kabus
  • tempat duduk berpenyandar
  • sistem pemantauan tekanan tayar (TPMS)

Harga jualan bermula dari RM9,288 dan boleh didapati dalam empat warna menarik iaitu Midnight Black, Nardo Grey, Magic Blue dan Xtreme White.

Spesifikasi

Skuter ini kekal dengan enjin silinder tunggal 174 cc menghasilkan kuasa 18.2 hp @ 8,500 rpm dan daya kilas 17.2 Nm @ 6,500 rpm, dipadankan dengan kotak gear CVT.

Suspensi terdiri daripada fork teleskopik di depan dibantu dengan penyerap hentak berkembar di belakang.

Brek pula menggunakan cakera tunggal 260 mm serta angkup empat omboh di depan, diikuti cakera tunggal 220 mm dan angkup terapung omboh tunggal di belakang yang dibantu dengan sistem ABS dua-saluran.

Ciri lain termasuklah:

  • rim 14 inci depan/13 inci belakang
  • tinggi pelana 765 mm
  • tangki bahan api 8 liter
  • skrin paparan TFT 6-inci
  • sistem kunci pintar
  • port pengecasan USB Type-A & Type-C
  • suis tongkat keselamatan
  • sistem pencahayaan LED
  • kawalan cengkaman TCS
  • kamera perakam tunggangan hadapan
  • sambungan aplikasi Carbit Ride & RoadCam

Toyota Sienta 2026 dengan kemas kini kecil di Jepun, generasi kedua tiada di Malaysia

Toyota mengumumkan kemas kini untuk Toyota Sienta 2026 di pasaran Jepun yang mula dijual pada 3 Ogos 2026.

Sienta generasi ketiga diperkenalkan pada tahun 2022 dan tidak seperti generasi sebelumnya, model terbaru ini tidak dibawa masuk ke pasaran Malaysia.

Kemas kini tahun 2026 tidak melibatkan sebarang perubahan pada aspek mekanikal mahupun reka bentuk keseluruhan.

Sebaliknya, tumpuan diberikan kepada peningkatan nilai produk menerusi penambahan pilihan warna baharu serta kemasan luaran yang diperbaharui.

Pada masa yang sama, varian pacuan semua roda (E-Four) kini menerima keistimewaan tambahan menerusi kelengkapan ciri standard baharu.

Model khas Welcab (kenderaan bantuan mobiliti) dan model lengkap JUNO turut menerima penambahbaikan yang sama seperti model standard.

Toyota Sienta 2026 tampil dengan warna dan kemasan baharu

Antara perubahan paling ketara ialah pengenalan warna badan baharu Clear Beige Metallic yang melengkapkan pilihan warna sedia ada.

Selain itu, semua varian kini menerima perumah cermin sisi dengan kemasan hitam, memberikan penampilan yang lebih moden dan menyerlah.

Bagi varian E-Four, Toyota turut menjadikan spesifikasi cuaca sejuk sebagai kelengkapan standard, sekali gus meningkatkan kesesuaian penggunaan di kawasan bersuhu rendah.

Enjin hibrid 1.5L sehingga 28.4 km/L

Tiada perubahan dilakukan pada rangkaian kuasa hibrid yang masih menggunakan gabungan enjin 1.5 liter tiga silinder M15A-FXE bersama motor elektrik dan transmisi E-CVT.

Spesifikasi sistem hibrid adalah seperti berikut:

  • Enjin 1.5 liter M15A-FXE
  • Kuasa enjin: 91 PS
  • Tork enjin: 120 Nm
  • Motor elektrik hadapan: 80 PS / 141 Nm
  • Motor elektrik belakang (E-Four): 3 PS / 44 Nm
  • Transmisi: E-CVT

Bergantung kepada varian, purata penggunaan bahan api mengikut piawaian WLTC adalah seperti berikut:

  • 28.4 km/L: Hybrid X 2WD (5 tempat duduk)
  • 28.0 km/L: Hybrid X 2WD (7 tempat duduk), Hybrid G 2WD (5 tempat duduk), Hybrid Z 2WD (5 tempat duduk)
  • 27.6 km/L: Hybrid G 2WD (7 tempat duduk), Hybrid Z 2WD (7 tempat duduk)

Bagi varian E-Four, penggunaan bahan api berada antara 24.6 hingga 25.2 km/L bergantung kepada gred dan konfigurasi tempat duduk.

Varian petrol guna enjin Dynamic Force 1.5L

Toyota turut mengekalkan pilihan enjin petrol 1.5 liter Dynamic Force M15A-FKS yang dipadankan dengan transmisi Direct Shift-CVT dan pacuan roda hadapan (2WD).

Spesifikasi enjin adalah seperti berikut:

  • Enjin 1.5 liter M15A-FKS
  • Kuasa maksimum: 120 PS
  • Tork maksimum: 145 Nm
  • Transmisi: Direct Shift-CVT

Penggunaan bahan api bagi model petrol adalah antara 18.0 hingga 18.2 km/L (WLTC) bergantung kepada konfigurasi lima atau tujuh tempat duduk.

Harga Toyota Sienta 2026 di Jepun

Toyota menawarkan Sienta dalam tiga gred utama iaitu X, G dan Z, dengan pilihan enjin petrol atau hibrid serta konfigurasi lima atau tujuh tempat duduk.

Harga rasmi adalah seperti berikut:

Toyota Sienta X

  • Petrol 2WD (5 tempat duduk): 2,146,100 yen (RM55,742)
  • Petrol 2WD (7 tempat duduk): 2,185,700 yen (RM56,770)
  • Hybrid 2WD (5 tempat duduk): 2,504,700 yen (RM65,055)
  • Hybrid 2WD (7 tempat duduk): 2,544,300 yen (RM66,084)
  • Hybrid E-Four (5 tempat duduk): 2,719,200 yen (RM70,627)
  • Hybrid E-Four (7 tempat duduk): 2,758,800 yen (RM71,655)

Toyota Sienta G

  • Petrol 2WD (5 tempat duduk): 2,487,100 yen (RM64,598)
  • Petrol 2WD (7 tempat duduk): 2,526,700 yen (RM65,627)
  • Hybrid 2WD (5 tempat duduk): 2,833,600 yen (RM73,601)
  • Hybrid 2WD (7 tempat duduk): 2,874,300 yen (RM74,658)
  • Hybrid E-Four (5 tempat duduk): 3,048,100 yen (RM79,172)
  • Hybrid E-Four (7 tempat duduk): 3,088,800 yen (RM80,229)

Toyota Sienta Z

  • Petrol 2WD (5 tempat duduk): 2,763,200 yen (RM71,771)
  • Petrol 2WD (7 tempat duduk): 2,802,800 yen (RM72,799)
  • Hybrid 2WD (5 tempat duduk): 3,142,700 yen (RM81,629)
  • Hybrid 2WD (7 tempat duduk): 3,183,400 yen (RM82,686)
  • Hybrid E-Four (5 tempat duduk): 3,357,200 yen (RM87,200)
  • Hybrid E-Four (7 tempat duduk): 3,397,900 yen (RM88,257)

48-Hour Volvo Merdeka Deal tawar rebat sehingga RM70,000 untuk SUV XC90

Volvo Car Malaysia bakal menganjurkan acara 48-Hour Volvo Merdeka Deal sepanjang hujung minggu 15 dan 16 Ogos ini.

Acara berskala besar itu menawarkan rebat tunai eksklusif sehingga RM70,000 untuk SUV Volvo XC90 MY25 tertakluk kepada ketersediaan stok.

Pelbagai ganjaran tersedia

Volvo Car Malaysia turut menyediakan pelbagai keistimewaan tambahan sepanjang acara seperti:

  • Ganjaran Pandu Uji: Pandu uji mana-mana model dan dapatkan secawan kopi artisan secara percuma
  • Ganjaran Tempahan Segera: Pelanggan yang telah mengesahkan tempahan layak menyertai cabutan bertuah untuk memenangi pelbagai barangan eksklusif Volvo
  • Bonus Penyerahan Kenderaan: Hadiah misteri eksklusif semasa hari penyerahan kunci

Selain itu, terdapat juga penawaran rebat untuk barisan kenderaan seperti:

  • Volvo EX30 Ultra – rebat RM30,888
  • Volvo EC40 Single – rebat RM30,000
  • Volvo XC60 MY26 – rebat RM29,200 berserta VSP Plus 5 (bernilai RM15,800)
  • Volvo ES90 – rebat RM20,000 + rebat hujung minggu RM7,000 + Volvo Wallbox percuma (bernilai RM3,990)

Akses 48 Jam di seluruh negara

Acara 48-Hour Merdeka Deal akan berpusat di Carfe, Petaling Jaya pada hari Sabtu dan Ahad, dari jam 9.00 pagi hingga 6.00 petang.

Rakyat Malaysia di luar Lembah Klang boleh berkunjung ke pengedar sah Volvo yang mengambi bahagian termasuklah:

  • Federal Auto Cars (George Town, Pulau Pinang)
  • Western Circle (Juru, Pulau Pinang)
  • iRoll Auto (Ipoh, Perak)
  • Seong Hoe Motors (Melaka)
  • Pekin Auto (Skudai, Johor)
  • Sebangga Mitsinbo (Kota Kinabalu, Sabah)

Aveta Vanguard 180 & Vanguard 250 edisi terhad 2026 rasmi dilancarkan di Malaysia – harga dari RM9,398

Aveta Motor Malaysia hari ini secara rasmi melancarkan dua model baharu dalam rangkaian skuter kembaranya, iaitu Aveta Vanguard 180 dan Vanguard 250 Edisi Terhad.

Harga jualan adalah seperti berikut:

  • Aveta Vanguard 180 – RM9,398
  • Aveta Vanguard 250 Edisi Terhad – RM17,188

Spesifikasi Vanguard 180

Skuter kembara ini dipacu enjin 174 cc sejukan cecair menghasilkan kuasa 18.2 hp @ 8,500 rpm dan daya kilas 17.2 Nm @ 6,500 rpm.

Kuasa disalurkan kepada roda menerusi transmisi CVT dan pacuan tali sawat.

Tetapan suspensi terdiri daripada fork teleskopik di depan diikuti penyerap hentak gas berkembar boleh laras di belakang.

Brek pula menggunakan tetapan cakera, angkup dua-omboh di depan dibantu dengan ciri ABS dua-saluran dan Kawalan Cengkaman (TCS).

Antara kelengkapan lain termasuklah:

  • lampu LED & DRL
  • rim 14 inci depan/13 inci belakang
  • tangki bahan api 10.5 liter
  • tinggi pelana 780 mm
  • sistem tanpa kunci pintar
  • skrin paparan TFT 7-inci
  • kamera perakam tunggangan depan
  • port pengecasan USB Type-A & Type-C
  • skrin penghadang angin boleh laras
  • rak barangan di belakang

Terdapat dua warna disediakan iaitu Neon Terrain dan Gray Sandstone.

Aveta Motor Malaysia turut menawarkan varian Explorer Pack (RM9,698) yang merangkumi pelindung rangka motosikal kustom, kotak storan rekaan eksklusif sebesar 46 liter, serta warna eksklusif Frost White.

Spesifikasi Vanguard 250 Edisi Terhad

Selain Vanguard 180, Aveta Malaysia turut memperkenalkan Vanguard 250 Edisi Terhad dengan kelengkapan eksklusif.

Antaranya termasuklah:

  • reka bentuk hendal lebih sporti
  • pemijak kaki logam
  • paparan grafik khas pada skrin TFT
  • pelekat grafik
  • emblem bernombor individu

Vanguard 250 Edisi Terhad ditawarkan sebanyak 688 unit sahaja, di mana setiap satu turut hadir dengan nombor siri individu unik.

Vanguard 250 2026 mengekalkan enjin 244.2 cc menghasilkan kuasa 24.8 hp @ 8,500 rpm dan daya kilas 22.5 Nm @ 6,500 rpm.

Kelengkapan lain yang dimuatkan termasuklah:

  • fork teleskopik 37 mm
  • penyerap hentak berkembar gas di belakang
  • angkup brek empat omboh di depan
  • angkup brek dua omboh di belakang
  • rim 15 inci depan dan 14 inci belakang
  • sistem pemantauan tekanan tayar (TPMS)

 

Proton e.MAS 5 mendarat di pasaran Nepal – 2 varian, harga dari RM80 ribu

Proton secara rasmi melancarkan SUV elektrik Proton e.MAS 5 di pasaran Nepal.

Ia merupakan pasaran luar negara kedua yang menerima kehadiran Proton e.MAS 5 selepas pengenalannya di Singapura.

Proton e.MAS 5 diperkenalkan oleh pengedar sah Proton di Nepal iaitu Jagdamba Motors dalam satu acara yang turut dihadiri wakil Kedutaan Malaysia di Nepal.

Terdapat dua varian yang ditawarkan iaitu Prime dan Premium.

Varian Prime dipacu motor elektrik berkuasa 78 hp dan 130 Nm, dipadankan dengan bateri LFP 30.12 kWh yang menawarkan jarak pandu NEDC sehingga 285 km

Sementara varian Premium pula mampu menjana 114 hp dan 150 Nm, dengan bateri 40.16 kWh yang menawarkan jarak pandu sehingga 395 km.

Proton e.MAS 5 dijual pada harga Rs. 35 lakh (RM94 ribu) untuk varian Prime, dan Rs. 40 lakh (RM107 ribu) untuk varian Premium.

Sempena pelancaran, Jagdamba Motors turut memperkenalkan harga pengenalan khas untuk 100 pembeli terawal seperti berikut:

  • Prime – Rs 29,99,999 (RM80 ribu)
  • Premium – Rs 34,99,999 (RM94 ribu)

 

Perodua turunkan harga Axia sehingga RM4,700, harga baharu bermula dari RM33,900

Perodua baru-baru ini mengumumkan penurunan harga jualan bagi model kompak Axia sehingga RM4,700 berkuat kuasa serta merta.

Ini bermakna, harga jualan baharu bagi model Axia kini bermula serendah RM33,900 berbanding harga asal RM38,600.

Berikut merupakan senarai harga baharu untuk Perodua Axia:

  • Axia 1.0G – RM33,900 (-RM4,700)
  • Axia 1.0X – RM38,500 (-RM1,500)
  • Axia 1.0SE – RM43,000 (-RM1,000)
  • Axia 1.0AV – RM49,000 (-RM500)

Menurut Dato’ Sri Zainal Abidin Ahmad, Presiden dan Ketua Pegawai Eksekutif Perodua berkata harga baharu ini adalah antara usaha untuk mengurangkan tekanan kos yang dihadapi rakyat Malaysia.

“Langkah ini juga mencerminkan usaha kami untuk terus menambah baik kecekapan operasi, terbukti sebelum ini menerusi pengurangan kos servis dan harga QV-E, serta pakej Battery as a Service (BaaS) yang ditawarkan.”

Perodua menjamin spesifikasi dan standard kualiti Perodua Axia kekal tidak berubah.

Malah, penjimatan yang diperoleh adalah sepenuhnya daripada penambahbaikan proses dan kecekapan operasi.

“Pengurangan harga yang dibuat adalah hasil inisiatif penambahbaikan yang berterusan dan mampan, serta kerjasama baik dengan pembekal dan rakan kongsi kami dalam ekosistem automotif,” jelasnya lagi.

Baca: Spesifikasi Perodua Axia